Wrocław to znana i lubiana stolica Dolnego Śląska, gdzie bez problemu można przyjechać o każdej porze roku. Włodarze doskonale wiedzą, że turystyka w tym mieście musi stać na bardzo wysokim poziomie, jeżeli chcą sobie zapewnić zyski. Właściwie nie sobie, a firmom oferującym różnego rodzaju usługi. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji tego miasta są małe krasnoludki, które stały się symbolem tego miasta.

Niech jednak nikt nie myśli, że są to postacie których historia sięga czasów średniowiecznych. Jak się okazuje te małe, psotliwe postacie zamieszkują ulice wrocławskiego miasta dopiero od 2001 roku. Są więc stosunkowo młode, jeżeli mamy patrzeć na inne zabytki, których również nie brakuje w tym mieście. Bardzo dużą popularnością cieszą się wycieczki, które planowane są wzdłuż tras przebiegających wokół krasnoludków. A trzeba się nie lada wysilić, żeby te wszystkie krasnoludki znaleźć w mieście, bowiem jest ich aż 300. I to nie w jednym miejscu, a w całym mieście,w najróżniejszych dzielnicach. Jeżeli więc ktoś chce koniecznie spotkać wszystkie te małe postacie lub chociażby większość z nich, to na taką wycieczkę musi zaplanować minimum dwa dni z dobrą mapą w ręce. Może to wydawać się komuś dziwne, ale wędrówka w poszukiwaniu krasnoludków nie jest tylko domeną dzieci. One również ich wytrwale poszukują na czele ze swoimi opiekunami. Jednak równie często dorośli wyruszają na taki szlak, dzięki czemu równie dobrze się bawią i nie mają czasu nawet narzekać na nudę. Inną bardzo charakterystyczną atrakcją tego miasta jest Jarmark

Bożonarodzeniowy, który co roku na przełomie listopada i grudnia przyciąga coraz więcej osób. Niektórzy rezerwacje na ten czas robią sporo wcześniej, ponieważ nie wyobrażają sobie świąt bez odwiedzin tego jarmarku, który ma bardzo specyficzny i radosny klimat. Jak to mówią niektórzy – tego nie da się opisać, to trzeba na własne oczy zobaczyć i poczuć tą radość, uśmiech innych ludzi. Te magiczne budki ustawione wokoło rynku i na sąsiednich ulicach. Może nie wszyscy lubią podróżować, kiedy zima jest za oknem. Jednak przyjazd do tak radosnego, zimowego miejsca wynagrodzi nam wszystkie mroźne niedogodności. Nie można zapomnieć o tym, aby na czas odwiedzin u krasnoludków, na czas jarmarku zarezerwować sobie nocleg.

Można wykorzystać do tego apartamenty, które można znaleźć w ścisłym centrum miasta, jak również w bardziej odległych miejscach. Jeżeli zdecydujemy się na centrum, to bardzo dużo atrakcji będziemy mieli pod samym nosem, jak chociażby w grudniu jarmark. Jednak ich cena jest dużo wyższa niż tych oddalonych od centrum. Warto dokładnie przejrzeć taką ofertę wynajmu, dzięki czemu zajmiemy dla siebie i dla swoich bliskich dobre miejsce. Podróżowanie i poznawanie innych miejsc to naprawdę fantastyczna sprawa. Nawet, jeżeli takie miejsca znaleźć można w obrębie naszego kraju. Warto więc wyjeżdżać i poznawać nawet takie duże miasta, jak wspomniany już Wrocław. Nikt nie pożałuje czasu jaki tam spędzi na zwiedzaniu i odpoczywaniu.