Skuteczna metoda znajdywania i bukowania najtańszych biletów lotniczych wymaga sprytu i przede wszystkim ogromnej dozy cierpliwości. Nie wystarczy parę chwil, czasami są niezbędne całe godziny, żeby zdobyć długo oczekiwany bilet za rozsądną dla nas sumę.

Jak zatem tanio podróżować oraz nie przeoczyć szczególnie atrakcyjnych ofert? Na cenę tanich biletów lotniczych wpływa zwłaszcza obrany przez nas kierunek wyprawy a także jej termin. Należy przede wszystkim wystrzegać się wysokiego sezonu, a zatem nie kupować biletów w czasie wakacyjnym, świątecznym albo przypadającym na długie weekendy. Co naturalne, kwoty mogą się bardzo różnic od zwyczajnych i mogą nagle wzrosnąć nawet o kilkaset % w górę. Kiedy zatem jest najbardziej opłacalny termin na zakup? To jesień – miesiące takie jak październik a także listopad, wiosna czyli czas przypadający od lutego do kwietnia oraz godną uwagi dobrą sugestią jest bukowanie biletów np. w środę.

Wśród popularnych celów podróży, należy wyszukiwać te pracownicze – sprawdzają się w przypadku zamiaru oszczędzania dużo bardziej od turystycznych. Przykładem może być lot do Oslo lub też Sztokholmu, które w końcowym podliczeniu wychodzą znacznie taniej od najbardziej obleganych kierunków takich jak Hiszpania, Malta czy Malezja.

Podstawową regułą, której powinien trzymać się każdy urlopowicz pragnący zaoszczędzić jest zamawianie jak najwcześniej, dzięki czemu będzie można odszukać najbardziej opłacalne tanie bilety lotnicze. Planowanie wycieczki powinno zacząć się należycie wcześnie, nawet 3 do 6 miesięcy przed określonym terminem jej realizacji. Uchroni to przed wielkimi cenami biletów rezerwowanych w tak zwanym ostatnim momencie. Należy obejrzeć witryny różnorodnych linii lotniczych parę razy w tygodniu lub nawet w każdy dzień, dlatego atrakcyjne oferty mogą pojawić się w każdej chwili i przyczynić się do znalezienia istotnie korzystnej dla nas promocji. Tym bardziej, iż warto mieć na względzie, iż tanie bilety i ciekawe cenowo oferty znikają w zastraszająco szybkim tempie. Aby zapobiec pominięciu jednej z nich, należy zapisać się do newsletterów oferowanych przez prawie wszystkie linie lotnicze.

Co jeszcze jest godne zauważenia? Warto koniecznie bukować loty z lądowaniem na lotniskach peryferyjnych. Są zdecydowanie niższe od tych najbardziej preferowanych pośród turystów i urlopowiczów a także uczęszczanych przez największe rzesze turystów. Takie porty lotnicze znajdują się zazwyczaj w ofertach najtańszych przewoźników i są wspaniałą opcją. Warto więc zauważyć, iż najczęściej są oddalone od największych ośrodków i miast o około 100 kilometrów.

Należy stale i dokładnie porównywać tanie linie z tradycyjnymi przewoźnikami. Ich ceny najczęściej są niebywale konkurencyjne, a linie obsługują najważniejsze porty lotnicze. Wartości biletów lotniczych na stronach przewoźników potrafią wzrosnąć lub zmniejszyć się nawet kilka razy dziennie. Jednym ze sposobów jest niewpisywanie dokładnej daty wyjazdu w wyszukiwarce na stronie internetowej. W czym to pomoże? Otóż, w skrajnych przypadkach, wyświetlana cena biletu będzie mniejsza nawet do 90-ciu %. Świetnym pomysłem będzie wpisanie terminu wcześniejszego, a następnie „przeklikanie” do faktycznie przez nas planowanej. Jedna z teorii nielicznych wczasowiczów a także turystów mówi o zamawianiu biletów w ostatnim możliwym momencie.