Gdy chodzi o preferencje naszych rodaków co do celów najczęściej obieranych na wakacje oraz urlopy to można zauważyć, że największym popytem, ogromną sławą cieszą się zwłaszcza państwa Europy zachodniej oraz południowej. To tam, gdzie są takie atrakcje jak ładne widoki, plaża, słońce, woda i wysokie temperatury Polacy zazwyczaj najczęściej spędzają swoje urlopy. Jednakże warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to, iż w Europie jest mnóstwo wspaniałych miejsc, nawet jeżeli nie są to typowo wakacyjne kurorty letnie lub zimowe, do takich miejsc zalicza się na pewno Łotwa. Jest to państwo nadmorskiej, które jest zlokalizowane w północnej części Europy, mimo że temperatury nie są tam tak imponujące jak na południu, to jednak jest mnóstwo czynników, które sprawiają, że jest to państwo godny zainteresowania.
Łotwa to idealne miejsce dla koneserów zwiedzania a także wczasowiczów, które bardzo znacząco cenią sobie przede wszystkim uroki, malowniczość, obecność pamiątkowych budowli a także interesujących miejsc. W przypadku tego kraju nie można narzekać na ich brak. Na szczególną uwagę podczas wyjazdu na Łotwie zasługuje na pewno niezwykle piękne oraz interesujące miejsce, jakim jest Park Narodowy „Guaja”. Jeżeli chodzi mianowicie o zwiedzanie, to należy zwiedzić takie tereny jak choćby słynny pałac w Rundale, czy też Pomnik Wolności znajdujący się w stolicy Łotwy-Rydze. Pięknym budynkiem, który na pewno robi wrażenie jest również kościół Świętego Piotra w Rydze. Pod tym względem na pewno nie można narzekać na brak ciekawych a także wartych zainteresowania i obejrzenia miejsc.
Jeśli chodzi o sam przyjazd do Łotwy to na pewno już przed wyjazdem warto się do niego należycie przygotować. Słowo przygotowanie w tym konkretnym przypadku odnosi się przede wszystkim do tego, aby zebrać a także przyswoić choćby minimalną wiedzę o tym jakie zwyczaje występują w określonym państwie, czego nie należy tam robić, co na przykład jest nie koniecznie postrzegane. Trzeba także nauczyć się choćby kilku codziennych i grzecznościowych zwrotów, którymi to będzie można się posiłkować w trakcie pobytu na Łotwie, lecz oczywiście w tym państwie, jak i w większości państw europejskich znajomość języka angielskiego ułatwia komunikację. Trzeba także odszukać jaka waluta występuje w określonym kraju, aby później bez większych problemów można było robić zakupy, rezerwacje, czy też na przykład inne różnego typu transakcje pieniężne.
Zapewne mnóstwo osób podczas pobytu planuje nabyć różnego typu suverniry. Są one po to, żeby mieć możliwość zgromadzić je u siebie, aby przypominały o urlopie w tym miejscu, lecz i również dla najbliższych nam osób. Należy dlatego dowiedzieć się co jest tradycyjne a także charakterystyczne dla określonego państwa, żeby można było to kupić i obdarować kogoś dla nas ważnego, sprawić mu radość i być może również zachęcić do takiego wyjazdu na Łotwę.
Należy przypomnieć również, że sam wyjazd do tego kraju, a także urlop w nim wiąże się z niższymi opłatami, zwłaszcza w porównaniu z takim wyjazdem w stronę południowej albo zachodniej Europy, co jest szczególnie pozytywną informacją dla osób, które mają nieco ograniczony zasób pieniędzy. Jeżeli ktoś chce przeżyć cudowną przygodę i zobaczyć wiele urokliwych, a zarazem atrakcyjnych i bardzo intrygujących terenów, to Łotwa na pewno będzie dobrym celem podróży.