Okres wakacyjny zbliża się do nas wielkimi krokami. W związku z nadejściem lata wszyscy zastanawiają się nad jednym – gdzie się wybrać aby odpocząć i nie wiele wydać? Czy istnieją w ogóle takie miejsca gdzie można pojechać i nie zapłacić fortuny za nocleg i atrakcje? Zdecydowanie tak! Dobrym przykładem będzie Sandomierz! To położone w województwie świętokrzyskim miasto, przyciąga nie tylko fanów popularnego serialu telewizyjnego ale także wielu turystów.

Sandomierz leży nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach.
Słynie od głównie z dużej ilości kościołów i zamków. Turysta, kochający architekturę i historie z pewnością będzie zadowolony. Na zamku królewskim , w zachodniej baszcie znajduje się muzeum dziedzictwa miasta. Można zwiedzać także pozostałe sale.
Do najpiękniejszych kościołów mieszczących się w tym fascynującym miasteczku należą Bazylika Katedralna najświętszej Maryi Panny oraz kościół świętego Pawła. Dla fanów telewizji, doskonałą rozrywką podczas zwiedzania miasta będzie podążanie szlakami filmowego księdza Mateusza i poszukiwanie kościoła, w którym pełni służbę.

Sandomierz, ma do zaoferowania także coś ciekawego dla fanów odrobiny adrenaliny i strasznych historii. Mieszcząca się pod rynkiem – Podziemna Trasa Turystyczna od wielu lat budzi zainteresowanie turystów. Ceglane korytarze, ciemne zakątki a nawet.. duch!Zwiedzający napotkają na swojej drodze, widmo straszącej w piwnicach Haliny Krępianki, zakopanej przez mieszkańców miasta wraz z Tatarami. Ciekawą przygodą, jest także podążanie korytarzami, w których urzędował Kat. Najgłębsze komnaty, podziemnego szlaku, znajdują się na głębokości nawet dwunastu metrów. Będzie to więc doskonałe miejsce aby się ochłodzić w upalny dzień. Tego rodzaju atrakcje, są nie tylko ciekawe ale także całkiem ekonomiczne. Bilety dla całej rodziny nie wyniosą nas więc więcej niż pięćdziesiąt złotych. Jest to ogromny plus ponieważ po rozplanowaniu wszystkich atrakcji, zostaje jeszcze całkiem spory budżet na wygodny nocleg oraz wyżywienie.
A skoro już o tym mowa. Gdzie spać aby się wyspać i nie przepłacić?

Wyjeżdżając całą rodziną, idealnie sprawdzi się wynajęcie całego mieszkania. W większości przypadków, płaci się wtedy stałą kwotę za lokum a nie od osoby. Im więcej osób tym taniej wychodzi nas nocleg. W przypadku, jeżeli planujemy obejrzeć coś poza granicami miasta, najwygodniej będzie ulokować się w jednym miejscu, pozostawić w nim swoje bagaże i ruszać przed siebie. Większość najciekawszych atrakcji, poza granicami miasta znajduje się w zasięgu trzydziestu minut samochodem. Jest to bardzo komfortowe szczególnie w upalne dni, w które nie chce nam się zbyt dużo czasu spędzać w samochodzie. Kiedy już wyruszymy w podróż, otwartymi ramionami przywita nas Tarnobrzeg. Miasto to jest równie piękne i ciekawe. Co najważniejsze, na jego terenie znajduje się piękne, czyste jezioro tarnobrzeskie, w którym można się ochłodzić i odprężyć aby następnie ruszyć na fascynujący spacer, prowadzący przez Wąwóz Świętej Jadwigi.
Wszystkie te atrakcje sprawią, że wakacje spędzone w województwie świętokrzyskim na długo pozostaną w pamięci.