Co pewnie szczególnie nikogo nie zaskakuje jasna prawda, iż w różnego rodzaju turystycznych listach odnośnie tego, jaki znany obszar wakacyjny jest najchętniej wybierany przez Polaków, na samym czele można znaleźć takie kraje, jak Włochy, Grecja wraz z wyspami, czy piękna Hiszpania. Są to wyjątkowo piękne miejsca, gdzie niemal zawsze panują przyjemnie wysokie temperatury powietrza i wody, a także są urokliwe, piękne plaże i woda, a także nie brakuje wyjątkowo interesujących miejsc do zwiedzania. Nie ma co się dziwić, iż o takich wakacjach i wypoczynkach marzy większość naszych rodaków.
Gorące Włochy to kraj znajdujący się na charakterystycznym Półwyspie Apenińskim na południu naszego kontynentu. To szczególnie katolicki kraj z wielowiekowymi tradycjami, gdzie jest ogromnie dużo przepięknych i jednocześnie intrygujących miejsc godnych uwagi. Nie brakuje osób, które piękną Italię zwiedzają wyłącznie w w celu zwiedzania, lub też traktują odwiedziny w tym kraju jako pielgrzymki pokutne. Pomimo to należy zwrócić uwagę, że to bardzo wakacyjne temperatury, urokliwe bajeczne duże i mniejsze miasta i wsie położone w okolicy Morza Śródziemnego dają powód, że niemal każdy chciałby tam spędzić swój wolny czas i nie tylko. Jeśli natomiast mowa jest o odwiedzaniu zabytków to na pewno najczęściej wybierane w tym celu są takie miejsca, jak rzymskie Koloseum, czy Forum Romanum, a także plac Świętego Pawła. Ponadto nie brakuje również urokliwych lokalizacji, które w całości są wyjątkowo przyciągające uwagę. Na uwagę zasługuje na przykład takie niewielkie miasteczko jak Positano, które jest pomimo, iż nie jest imponujących rozmiarów, to wyjątkowo często jest umieszczane w czołówce najpiękniejszych miast na globie. Jednak wiele obszarów, czy miasteczek, które są położoneu wybrzeża Morza Śródziemnego powodują po prostu zdumienie. To doskonałe miejsce do tego, aby odnaleźć energię, zrelaksować się i po prostu marzyć, odpoczywać.
Jeśli chodzi o bycie w Italii to wiele osób chwali sobie również miejscową kuchnię. Tak zwana kuchnia śródziemnomorska skupia się na oliwkach, pomidorach, makaronach, co z kolei przy wykorzystaniu odpowiednich receptur, ziół i umiejętności kulinarnych powoduje, że kuchnia włoska jest ogromnie często przedstawiana jako ta wyjątkowo smaczna. Oczywiście w wielu państwach europejskich próbuje się tworzyć potrawy na wzór kuchni włoskiej, szczególnie różnego rodzaju sosy, makarony, jednak to ich sposób przygotowywania, oraz ogromnie wysokiej jakości miejscowe składniki sprawiają, że szczególnie trudno jest tę kuchnię podrobić w innych miejscach na świecie.
Warto przypomnieć też o ciekawym fakcie, który, dowodzi o tym, że akcent w języku włoskim pada na idealnie tą samą sylabę, co w naszym języku, dodatkowo język włoski jest wyjątkowo miły dla ucha, muzyczny wręcz, dlatego też to wszystko powoduje, że jest on dość prosty i miły jeśli chodzi o jego naukę. Sporo osób bez problemu w krótkim czasie podczas pobytu we Włoszech jest w stanie nauczyć się wielu słówek, lub fraz, które z przyjemnością są przyswajane.
Włochy w opinii wielu ludzi to idealne miejsce nie tylko na jednorazowy wyjazd na wakacje, ale też i mnóstwo osób twierdzi, że jest to miejsce, w którym byliby gotowi zamieszkać na stałe. Oczywiście to nie byłoby takie łatwe, dlatego też wiele osób korzysta i cieszy się z tego, jeśli może spędzić choć jakiś czas w tym państwie i wypocząć tam, zrelaksować się oraz nacieszyć się życiem.