Wybierając się na weekend do Wrocławia, musimy zaplanować sobie nocleg. Dobrze jest skorzystać z pomocnych nam stron internetowych, oferujących bardzo atrakcyjne oferty. Od nas tylko zależy, czy szukamy czegoś tańszego, droższego oraz jaka lokalizacja nas dokładnie interesuje.

Wybierając się do tego miasta musimy mieć na uwadze, że jest tam bardzo wiele do zwiedzania. To przepiękne miasto jest bogate w zabytki oraz w fantastyczne Zoo, co sprawia, że każda grupa osób wybierająca się w to miejsce znajdzie coś ciekawego dla siebie.Jeżeli nasz wyjazd jest zaplanowany na zwiedzanie oraz zakupy, dobrą alternatywą jest zatrzymanie się w apartamentach, które są urządzone bardzo komfortowo i znajdują się koło centrum handlowego. Obiekt ten jest postawiony także niedaleko rynku, gdzie nie brakuje atrakcji.

Jeśli jednak nie chcemy przeznaczać zbyt dużej gotówki na apartament, z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju pokoje gościnne oraz kwatery.

Niektóre osoby szukają czegoś w pobliżu dworca i tutaj miasto ma dla nas rozwiązanie, stoi tam hostel, gdzie doba nie powinna nas wynieść więcej niż 40 zł. Jeżeli szukamy czegoś tańszego bliżej centrum, to musimy zwrócić uwagę na hotel, który stoi około 5 minut od rynku a za dobę zapłacimy tam około 50 zł. Co ciekawego zwiedzić w przypadku wyjazdu na dwa dni. Nawet tak krótki wyjazd może być bardzo fascynujący, wszystko zależy od nas samych.

Na naszej liście nie może zabraknąć rynku – jest to miejsce, które w tym mieście trzeba koniecznie zobaczyć. Znajdują się tam przepiękne kamienice oraz odbywają się liczne atrakcje, należy dodać, że ten rynek jest największym w Europie. Kolejnym takim miejscem, może być rejs po Odrze, statkiem lub jachtem jak kto woli, podczas którego w bardzo fajny sposób zobaczymy miasto. Wieczorem dobrze jest wybrać się do Ostrowa Tumskiego, można tam podziwiać zabytkową Archikatedrę oraz most zakochanych na którym zawieszane są kłódki z imionami a ich klucze liczne pary wrzucają do rzeki, podobno zwyczaj ten daje długoletnie szczęście w związku.

Kolejną atrakcją, zwłaszcza dla osób, które wybrały się w to miejsce z dziećmi, jest oczywiście Zoo w którym znajduje się oceanarium.Jest to zachwycające miejsce, zwłaszcza robi wrażenie na małych turystach, ponieważ właśnie w tym oceanarium, zwierzęta morskie pływają dookoła nas. Jedynym minusem są długie kolejki, pierwsze dotyczą zakupu biletów, drugie wejścia do wspomnianego oceanarium, gdzie czasami trzeba czekać nawet 1,5 godziny. Obok Zoo stoi Hala Stulecia osoby lubiące architekturę, koniecznie powinny zobaczyć to miejsce. Jeżeli zaplanowaliśmy swój wyjazd w sezonie letnim, to kolejnym miejscem godnym polecenia jest Ogród Japoński, gdzie możemy się śmiało zrelaksować po całym dniu zwiedzania. Miasto posiada oczywiście liczne muzea, do których możemy zaliczyć np. muzeum Pana Tadeusza czy Sztuki Medalierskiej.
Dla osób z niewielkim funduszem, miasto ma do zaoferowania darmową Galerię Neonów, gdzie każdy może je podziwiać na świetlistym podwórku.