Dość często destynacją zagranicznych podróży jest dobrze znana i ceniona Brazylia. W czasie jednej podróży żaden turysta nie ma możliwości, żeby odwiedzić wszystkie miejsca godne zachodu.

Upalna Amazonia
Region Amazonii jest wilgotny i gorący, z tego powodu najlepszym czasem na przygotowanie wycieczki w to regiony jest pora sucha która przypada na okres od października do czerwca. Wyprawy do Północnej Brazylii zachęcają do zwiedzania okolicznych miast, jednocześnie nie odpuszczając podróży do brazylijskiej selwy. Serra da Capivara (Park Narodowy Serra da Capivara) pozwala pooglądać naskalne grafiki sprzed nawet tysięcy lat. W amazońskiej puszczy warto odwiedzić teatr opery (Teatr Amazonas) znajdujący się w miasteczku Manaus. Teatr jest wyposażony w marmury z Włoch i w stal pochodzącą z wysp brytyjskich oraz ruchome wyposażenie ze stolicy Francji. Jego kopuła jest zbudowana z bardzo licznych ceramicznych płytek zdobionych i malowanych kolorami państwowymi tego kraju. Manaus to także tak zwane pływające miasto (cidade flutuante) i płynąca przez prawie siedem tysięcy kilometrów rzeka Amazonka.

Rio de Janeiro
Wspaniałym miastem Brazylii jest Rio de Janeiro, którego najbardziej rozpoznawalnym miejscem jest góra Corcovado (710 metrów n. p.m.). Jej szczyt zajmuje pomnik Chrystusa Króla Odkupiciela. Wchodząc na górę, można napawać się widokiem słynnych plaż: Copacabana, Ipanema, Leblon zatoki Lagoa Rodrigo de Freitas oraz dostrzec bardziej ubogie dzielnice miasta tak zwane fawele. Warta do zobaczenia jest również Głowa Cukru nad Zatoką Guanabara. Ulice metropolii wypełniają się prędko tysiącami osób podczas kilku dni przypadających na świętowanie karnawału.

Cud natury
Jednym z najpiękniejszych widoków w Brazylii jest Wodospad Iguazu, który jest zlokalizowany przy granicy Brazylii i Argentyny. Plusk wody jest słyszalny prawdopodobnie z odległości przekraczającej 20 km. Jest to najbardziej fascynujący wodospad o charakterystycznym elemencie – Gardle Diabła w przypominającym literę U. Oprócz wodospadu warto zobaczyć Pantanal – największe równiny – mokradła mieszczące się w zachodnim regionie tego kraju. Region taki jest dziki a zarazem obfitujący w unikalną naturę. Pośród zwierząt zamieszkujących te tereny wymienić można gatunki takie jak: puma, jaguar, wilk grzywiasty, arirania, jeleń bagienny, tapir, ocelot, pekari, kapibara, pancernik, mrówkojad, papuga, różne gatunki małpy, nandu, kajman i anakonda, i również pirania.

Nowoczesna stolica
Brasilia to miasto w wieku zaledwie kilkudziesięcioletnim (założone w 1956 r.). Godnym odwiedzenia jest Plac Trzech Mocarstw, Pałac Świtu, Katedra Matki Bożej z Aparecidy, a dodatkowo obiekt sportowy Estádio Nacional de Brasilia. Chcąc złapać oddech, warto przejść się na tak zwane brazylijskie Malediwy – Jericoacoara. Są to dziewicze plaże piaszczyste otoczone z dowolnej strony niebieską laguną, kształtujące się na łagodnych wodach. Podróżnik będzie mógł spotkać w tym miejscu plamy kokosowe a także błękitne oczka wodne. W celu dotarcia na znaczniejszą ilość wyjątkowych plaż, można rozważyć miasto umiejscowionym nad Atlantykiem – Fortalezę i znakomite Plaże Cumbuco oraz wydmy Canoa Quebrada i klify w Morro Branco. Malowniczo położone miasto Salvador może za to zaprezentować się wieloma zabytkami, między którymi wymienić można posąg Ludwika Lejzera Zamenhofa, Kościół Nosso Senhor do Bonfim a także Palácio Rio Branco. Pośród najlepszych kurortów, w których d się spędzić wspaniały urlop w nadmorskim hotelu pośród soczystych wzgórz i białych plaż jest z pewnością Armação dos Búzios.